GOLD PARTNEŘI

SILVER PARTNEŘI

BRONZE PARTNEŘI

PARTNEŘI

Hvězdy NHL odehráli 19. srpna 2022 na zimním stadionu ve Žďáře nad Sázavou charitativní utkání s názvem Hvězdy 2022 na podporu hokejové mládeže, pro pacienty s RS (roztroušenou sklerózou mozkomíšní), nebo po úrazu popálením.

Hvězdy 2022

Sportovní klub ledního hokeje Žďár nad Sázavou, z.s. uspořádal dne 19. srpna 2022 charitativní hokejové utkání českých hvězd z NHL s názvem Hvězdy 2022. Představili se v něm přední čeští hokejisté jako Jakub Voráček, Martin Nečas, Filip Hronek a další. Hrálo se nejen pro fanoušky, ale především na podporu hokejové mládeže ve  Žďáře nad Sázavou, pro pacienty s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní prostřednictvím Nadace Jakuba Voráčka a pro organizaci Popálky o. p. s., která pomáhá popáleným pacientům.

Celkový výtěžek akce byl rozdělen následovně. Částka 882.000,- Kč putuje na účet Nadace Jakuba Voráčka, částka 190.000,- Kč na účet Popálky, o.p.s. a částka 1.072.000,- Kč je poskytnuta mládeži hokejového klubu. Klub z této částky pomůže financovat například náklady na trenérské platy, nákup hokejek, nebo hokejové výstroje.

Sportovní klub ledního hokeje Žďár nad Sázavou, z.s. dlouhodobě vychovává hráče pro extraligové týmy a v posledních letech i hráče pro NHL. V tomto ohledu patří k nejúspěšnějším klubům v České republice. Přesto v posledních letech tento klub bojuje s nedostatečným financováním ze strany místní samosprávy, a tak se rozhodl vzít věci do vlastních rukou. Vedení klubu se rozhodlo uspořádat tuto mimořádnou sportovní událost a prostřednictvím svých odchovanců oslovilo české hokejové špičky, které svou účast potvrdily. Klub věří, že by tato akce mohla být odrazovým můstkem pro novou etapu klubu.

Nadace Jakuba Voráčka pomáhá pacientům s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní. Nadaci založili sourozenci Voráčkovi – Petra a Jakub před více než sedmi lety. Za dobu svého působení do jara letošního roku rozdělili pacientům s diagnózou RS již více než 18 miliónů korun. Kuba do nadace za každý svůj uhraný bod v NHL posílá 1.000 USD. V různých podobách je velkou inspirací a mentorem pro své spoluhráče a kamarády. V Americe je pomoc druhým zcela běžnou součástí každodenního života, ale i každého hokejového utkání. Kuba se společně se svou nadací snaží toto zapojení přenést nejen mezi své přátele, ale vůbec do ČR.

Popálky o. p. s. vznikla v roce 2013 za účelem pomoci nejenom dětem, ale i popáleným dospělým a jejich rodinným příslušníkům. Pomoc začíná již u lůžka v nemocnici, kde je poskytnuta konzultace o následné péči, psychických, sociálních i finančních následcích popáleninového úrazu. Popálky provází pacienty a jejich rodinné příslušníky po propuštění do domácího ošetřování. Pro popálené děti a mladistvé organizuje setkání, pobyty, workshopy a letní tábor.

Akce byla oficiálně představena na tiskové konferenci, která se konala v úterý dne 28. června 2022 od 11:00 hod. v Síni slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze. Přítomni byli zástupci vedení spolku ledního hokeje ve Žďáře nad Sázavou, kapitáni svých týmů Jakub VoráčekMartin Nečas, ale také zástupci neziskových organizací, kteří se na akci podílejí.

Cílem celé akce bylo pomoci nadaci zviditelnit aktivity a projekty pro pacienty s RS (roztroušenou sklerózou mozkomíšní) a prospěšné společnosti pomoci v řešení problémů způsobených popálením a zajistit kvalitní pokračování v práci s hokejovou mládeží v klubu.

Klub, kapitáni týmů, ale i obě neziskové organizace včetně svých partnerů a příznivců děkují všem, kteří tuto akci podpořili, ať  již zakoupením vstupenky, či finančním darem.

Děkujeme všem!

Informace o akci

Termín: 19. srpna 2022

Místo konání
Zimní stadion Na Bouchalkách a přilehlá víceúčelová plocha ve Žďáře nad Sázavou

Program
11:45 – otevření areálu
12.00Dětský program – zahájení
13.00 – Skupina Lollipopz
14.15 – Ben & Mateo
15.00 – Autogramiáda hráčů a osobností
15.30 – Taneční spolek Pomponky
16.00 – Muzikant Ondra Němec
17.00 – Charitativní zápas Hvězdy 2022

18.00 – Dětský program – ukončení
20.30 – Hudební skupina Exit
23.00 – DJ Hlava
24.00 – Ukončení akce

Vstupenky
Vstupné na utkání:
1. vlna (1000 vstupenek): 990,- Kč zahájení prodeje 1.7.2022 v 9:00 hod.
2. vlna (1300 vstupenek): 1.390,- Kč zahájení prodeje 8.7.2022 v 18:00 hod.

Veškerý doprovodný program, který se uskutečnil v areálu u Zimního stadionu (rychlobruslařský ovál) včetně autogramiády hráčů byl zdarma, vstupné bylo dobrovolné a výtěžek byl věnován na konto charitativním projektům. Na místě bylo možné přispět darem Nadaci Jakuba Voráčka a organizaci Popálky o.p.s.

Dotazy a informace

V případě dotazů nás kontaktujte na emailové adrese info@hvezdy2022.cz.